Ռուբեն Վարդանյանը ուղերձ է հղել Բաքվի բանտից. Սիրանուշ Ադամյան Բաքվի բանտում ավելի քան երկու տարի անցկացնելուց և Ադրբեջանի ռազմական դատարանի կողմից 20 տարվա ազատազրկման դատապարտվելուց օրեր անց, Ռուբեն Վարդանյանը ընտանիքի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում փոխանցել է իր ուղերձը՝ երախտագիտության խոսքեր և այն, ինչ ինքն անվանում է կյանքի բանաձև։ Վարդանյանը, որը 2023-ի սեպտեմբերյան ռազմական գործողություններից հետո ձերբակալվել էր և առանձին գործով դատապարտվել 20 տարվա ազատազրկման, իր դատավարությունը բնութագրել է որպես «արդարադատության իմիտացիա»։ Փետրվարի 17-ի նրա դատավճռին նախորդել էր Արցախի նախկին յոթ բարձրաստիճան պաշտոնյաների դատավճռիներին։ Ընտանիքի հետ հեռախոսազրույցը, որը հրապարակվել է շաբաթ օրը,, Վարդանյանի հրապարակային առաջին ուղերձն է բանտից իր դատավճռի հրապարակումից հետո։ Հեռախոսազրույցի ընթացքում Ռուբեն Վարդանյանը շնորհակալություն է հայտնել […] The post Ռուբեն Վարդանյանը ուղերձ է հղել Բաքվի բանտից appeared first on CIVILNET .
Սիրանուշ Ադամյան Բաքվի բանտում ավելի քան երկու տարի անցկացնելուց և Ադրբեջանի ռազմական դատարանի կողմից 20 տարվա ազատազրկման դատապարտվելուց օրեր անց, Ռուբեն Վարդանյանը ընտանիքի հետ հեռախոսազրույցի ընթացքում փոխանցել է իր ուղերձը՝ երախտագիտության խոսքեր և այն, ինչ ինքն անվանում է կյանքի բանաձև։
Վարդանյանը, որը 2023-ի սեպտեմբերյան ռազմական գործողություններից հետո ձերբակալվել էր և առանձին գործով դատապարտվել 20 տարվա ազատազրկման, իր դատավարությունը բնութագրել է որպես «արդարադատության իմիտացիա»։
Փետրվարի 17-ի նրա դատավճռին նախորդել էր Արցախի նախկին յոթ բարձրաստիճան պաշտոնյաների դատավճռիներին։